Wesele w plenerze, czy na sali?


Ślub dwojga ludzi to dla nich jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zarówno kobieta, jak i jej wybranek pragną, aby zaślubiny, a potem zabawa wśród zaproszonych gości odbyły się w wyjątkowych okolicznościach. Jedne pary rozważają wesele w plenerze np. przydomowym ogrodzie, inne wolą bardziej tradycyjne rozwiązania, wybierając salę weselną. Popatrzmy na wady i zalety obu tych wariantów.

Wesele w plenerze to doskonały pomysł dla tych, którzy mają do tego po prostu warunki. Duży ogród za domem, czy działka za miastem plus tematyczne dekoracje i zapierająca dech w piersiach oprawa gwarantowana! Catering i personel obsługujący gości to także żaden problem – wiele firm „wystawia” swoich pracowników również do serwowania posiłków na dworze. Celebracja przysięgi małżeńskiej w znajomym otoczeniu, a co więcej, na świeżym powietrzu zapewnia niepowtarzalny nastrój. Należy jednak pamiętać, że nikt nie ma wpływu na pogodę. Niekorzystna aura, silny wiatr, czy intensywne opady deszczu mogą pokrzyżować plany młodej pary oraz gości. Wesele w plenerze lepiej zatem organizować w ciepłych miesiącach, chociaż i to nie daje 100-procentowej gwarancji na to, że pogoda będzie idealna. Warto rozważyć rozkładany namiot na wypadek, gdyby warunki atmosferyczne spłatały wszystkim figla.

Co zatem z zabawą weselną na sali? Dlaczego większość par obiera właśnie tę drogę? Sala weselna Poznań to łatwiejsze rozwiązanie. Dużo prościej zapewnić gościom odpowiednie warunki np. jeśli temperatura panująca w pomieszczeniu jest zbyt wysoka. Zawsze można przecież włączyć klimatyzację. Wiele młodych małżeństw przyznaje, że wybrało salę na wesele ze względu na lepsze nagłośnienie. Budynek zawsze też daje schronienie przed ewentualnym deszczem, a goście nie narzekają, gdy temperatura za oknem spada nagle o kilka stopni. Dekoracje umieszczone na sali zwykle dłużej utrzymują się na swoim miejscu, aniżeli w plenerze. Sala weselna nadal cieszy się wysoką popularnością wśród narzeczonych. Choć niektórzy przyznają, że na sali panuje zupełnie inna atmosfera od tej, którą wyczuwa się podczas wesołej zabawy na zewnątrz.

Szczegóły: https://dworekstaropolski.com/