Zdrowe drzwi

Zdrowe drzwi

Czy wchodzisz przez nie sam, czy też mają witać twoich gości, ich wygląd będzie pierwszą wskazówką do tego, co się za nimi znajduje. Dlatego drzwi drewniane poznań zawsze będą odbierane lepiej od każdych innych i przynajmniej z kilku powodów.
Drewno przypomina las, naturę, coś przyjaznego i swojskiego. Metale zaś albo tworzywa sztuczne, odbierane są jako chłodne, bezosobowe i nielicujące z ciepłem domowego ogniska. Między bajki także trzeba włożyć opowieści, że jakoby używając drewna jako budulca, niszczymy środowisko naturalne. Jest to nieprawdziwa informacja, rozbuchana przez niedouczonych narwańców, próbujących robić kariery polityczne na niewiedzy społeczeństwa, dotyczącej gospodarki leśnej.
Lasy muszą być zagospodarowywane. Oprócz dzikich ostępów, usytuowanych z dala od ludzkich siedzib i będących ostoją dla zagrożonych gatunków, większość jest chętnie odwiedzana przez człowieka, a co za tym idzie, narażona na pożary i zanieczyszczenie. Poza tym, gdyby nie sukcesywne przecinki, wzrosty drzew byłyby hamowane, a ich objętościowa wielkość w pochłanianiu dwutlenku węgla znacznie zmniejszona.
Dzięki rozsądnemu pozyskiwaniu drewna do celów budowlanych, odnawia się drzewostan i zapewnia zwiększoną odporność lasów na szkodniki i choroby.

Comments are closed.